Liverpool 2-0 Brentford: Oceny graczy, gdy Reds kontynuują doskonały początek pod wodzą Arne Slota

26 Sierpień 2024 2876
Share Tweet

Z BOISKA - Liverpool wygrał dwa z dwóch meczów na początku nowego sezonu Premier League, pokonując Brentford 2-0 w niedzielę.

Bramki w obu połowach Luisa Diaza i Mohameda Salaha dały The Reds zasłużone trzy punkty, a Arne Slot kontynuował swój dobry początek w Merseyside.

Gospodarze są jedną z zaledwie czterech drużyn, które odnotowały zwycięstwa w każdym z dwóch pierwszych meczów.

Brentford cieszył się dobrym początkiem, ale zaczął przegrywać, gdy ich własna okazja do ataku została obrócona przeciwko nim.

Po zdobyciu rzutu rożnego w 13. minucie, Pszczoły wkrótce wydobyły piłkę z własnej siatki, gdy Salah i Diogo Jota wyprowadzili akcję, którą Diaz dobrze wykończył.

Brentford niemal lepiej wykorzystał stały fragment gry chwilę później, Christian Norgaard skierował piłkę obok wspaniałej okazji z bliskiej odległości. Ale The Reds nadal zagrażali, Salah strzelił nad bramką po skomplikowanej grze z prawej strony, a Trent Alexander-Arnold zmusił Nathana Collinsa do desperackiego bloku w polu karnym.

Gol Diaza wystarczył, aby Liverpool objął prowadzenie przed przerwą, ale niepewność ich pozycji została podkreślona po wznowieniu gry, gdy Collins zmusił Alissona do świetnej obrony strzałem głową z tylnego słupka.

Jednak to wydawało się obudzić gospodarzy, ponieważ Jota i Salah byli blisko po skomplikowanej budowie akcji, zanim Alexander-Arnold trafił w słupek rzutem rożnym.

I odkryte na nowo zagrożenie Liverpoolu zostało w końcu nagrodzone, gdy Diaz wślizgnął się do Salaha po dużej stracie, a Egipcjanin zakończył z typowym spokojem, podwyższając wynik na 2-0 na 20 minut przed końcem.

Wynik niemalże powiększył się, gdy rezerwowy Cody Gakpo rozbił poprzeczkę pod koniec, ale ostatecznie nie miało to większego znaczenia, ponieważ drużyna Slota zdobyła doskonałe trzy punkty.