Chelsea 5-0 Barrow: Oceny graczy po meczu, gdy The Blues łatwo awansują do czwartej rundy Carabao Cup.

25 Wrzesień 2024 2716
Share Tweet

Chelsea łatwo zdobyła rutynowe zwycięstwo 5-0 nad Barrow, aby zapewnić sobie miejsce w czwartej rundzie Pucharu Carabao.

Drużyna z League Two była po prostu bezradna wobec drużyny Enzo Marescy, która błyskawicznie objęła prowadzenie 2-0 dzięki bramkom Christophera Nkunku. Samobójcza bramka sprawiła, że Chelsea prowadziła 3-0 po przerwie.

Pedro Neto skierował piłkę do mety chwilę po wznowieniu gry, po czym Nkunku skompletował hat-trick, kończąc doskonały wieczór.

Chelsea dokonała 11 zmian w składzie wyjściowym, ale Enzo Maresca postawił na silną drużynę i trzymał wszystkich swoich graczy akademickich na ławce rezerwowych, a Blues prowadzili 1-0 już po ośmiu minutach. Genialne podanie Félixa przełożone przez całą obronę Barrow trafiło do Nkunku, który idealnie wyprowadził swój strzał w siatkę.

Drugą bramkę zdobył siedem minut później Malo Gusto, który znów znalazł Nkunku na skierowanie piłki poza zasięg Paula Farmana w bramce Barrow.

Feliix przyczynił się do trzeciej bramki krótko przed półgodziną gry. Reprezentant Portugali uderzył wolny zagięty nad murem w środek słupka, ale odbite piłka trafiła do bramki uderzając w plecy bezradnego Farmana.

Momentum gry przeniosło się do drugiej połowy i Neto skierował piłkę do bramki po elektrycznej kontrze zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry po dobrym podaniu Mykhailo Mudryka.

Farman musiał sięgnąć, aby zatrzymać trudny strzał Kiernana Dewsbury-Halla, a bramkarz Barrow świetnie zniwelował dwa strzały Axela Disasiego zaraz po tym.

Barrow miał swoje chwile, gdy zegar szedł naprzód, ale okazje do zdobycia bramki były niezwykle trudne do znalezienia, a mieli szczęście, że nie stracili więcej bramek, gdy Tyrique George nie trafił celnie z bliskiej odległości.

Czekanie na piątą bramkę Chelsea nie trwało długo. Na 15 minut przed końcem Nkunku skompletował hat-trick, wykorzystując błąd Farmana i skierowując piłkę do pustej bramki.

Barrow zasługuje na uznanie, że nie poddał się, a w szczególności wyróżnił się rezerwowy Katia Kouyate, ale nigdy nie było prawdziwego zagrożenia dla bramki Chelsea i Blues pewnie wygrali.

GK: Filip Jorgensen - 6/10 - Nie miał zbyt wiele do zrobienia, ale poradził sobie komfortowo ze wszystkim, co przychodziło mu na drogę.

RB: Malo Gusto - 7/10 - Żywy w odwróconej roli i zdobył inteligentną asystę przy drugiej bramce Nkunku.

CB: Axel Disasi - 7/10 - Odparł wszelkie presje i zapewnił inteligentną bazę, na której Chelsea budowała swoje ataki.

CB: Benoit Badiashile - 7/10 - Tak jak Disasi, Badiashile był zaangażowany praktycznie we wszystkich zagrywkach Chelsea.

LB: Renato Veiga - 7/10 - Został obdarzony dużą odpowiedzialnością przy piłce i nie zawodził. Zagrał kilka świetnych podań do swoich atakujących kolegów.

DM: Cesare Casadei - 7/10 - Zrobił powolny start, ale szybko odnalazł swe miejsce. Operował na wyspie własnej osoby, walcząc o zachowanie tempa gry poprzez kilka szybkich podań.

DM: Kiernan Dewsbury-Hall - 6/10 - Zagrał kilka inteligentnych podań, ale nie wyróżnił się tutaj. Większość najlepszych akcji Chelsea wydawała się dziać z dala od niego.

RM: Pedro Neto - 7/10 - Mało inspirująca pierwsza połowa, ale szybko odwrócił karty zwycięstwa w drugiej połowie z inteligentnym zakończeniem.

AM: Joao Felix - 8/10 - Prawdziwe zagrożenie w ataku. Zagrał świetne podanie przy otwarciu Nkunku i to było jego wolne, które doprowadziło do trzeciej bramki.

LM: Mykhailo Mudryk - 7/10 - Podobnie jak Neto, Mudryk był cichy w pierwszej połowie i obudził się po przerwie. Jego decyzje były imponujące przez cały mecz. Ładna asysta dla Neto.

NAP: Christopher Nkunku - 10/10 - Dwie piękne wczesne bramki i świetne pressing, aby skompletować hat-trick. Doskonałe występienie.

ZMIANA: Ben Chilwell (46' za Gusto) - 6/10

ZMIANA: Josh Acheampong (63' za Disasi) - 6/10

ZMIANA: Tyrique George (63' za Neto) - 6/10

ZMIANA: Carney Chukwuemeka (76' za Felix) - 6/10

ZMIANA: Marc Guiu (76' za Nkunku) - 6/10

Niewykorzystane zmiany: Marcus Bettinelli (GK), Levi Colwill, Enzo Fernandez, Deivid Washington

Enzo Maresca - 8/10 - Ciężko jest wyciągnąć dużo z takich meczów, ale Chelsea była ustawiona, aby wywierać oczekiwane dominacje. Być może mógłby być bardziej odważny w swoim rotowaniu, ale kilku graczy rezerwowych zdołało zagrać dużo potrzebnych minut.