Najlepsi i najgorsi gracze Arsenalu w zdecydowanym zwycięstwie nad Brighton

07 Kwiecień 2024 1668
Share Tweet

Jeśli Arsenal ma w tym sezonie zdobyć tytuł Premier League, będzie potrzebował więcej występów, takich jak ten, który zaoferował w sobotnim zwycięstwie 3:0 nad Brighton & Hove Albion.

W meczu przeciwko ulubionemu menedżerowi wszystkich hipsterów podopieczni Mikela Artety szybkim krokiem zdobyli ogromne trzy punkty, które pozwoliły im powrócić na szczyt tabeli Premier League przed niedzielnym starciem Liverpoolu z Manchesterem United.

Oto najlepsi i najgorsi gracze Arsenalu po zwycięstwie według ocen zawodników z 90 minut.

Jeden gol, jedna asysta i dominujący występ we wszystkich spotkaniach – udany dzień dla Kaia Havertza.

Prowadzący w pierwszym składzie Havertz był inteligentny i bezinteresowny, pomagając wprowadzić do gry lewicowego Gabriela Jesusa, ale wziął na siebie bezpośrednią odpowiedzialność za zdobywanie bramek w drugiej połowie.

Havertz trafił drugą bramkę Arsenalu po godzinie gry, po czym sprytne podanie sprawiło, że Leandro Trossard wpadł na bramkę w ostatniej trzeciej minucie.

Pociągając za sznurki z głębi serca, doświadczenie Jorginho w grze z Havertzem było tutaj wyraźnie widoczne.

Włoch, często krytykowany za brak mobilności, zaczął szarżować skrzydłem i dośrodkować, by zdobyć drugiego gola swojego wieloletniego kolegi z drużyny, co było godziwą nagrodą za naprawdę imponujący występ.

Największe zagrożenie ze strony Brighton tego popołudnia trafiło w bramkę, a Simon Adingra dobrze się bawił w meczu z Oleksandrem Zinchenką.

Ukrainiec został dobrze pokonany w pierwszej połowie, ale po przerwie zdołał się ustabilizować i na 20 minut przed końcem został zastąpiony.