X reaguje na zwycięstwo Anglii nad Holandią i dotarcie do kolejnego finału Euro.

11 Lipiec 2024 2972
Share Tweet

Anglia zwyciężyła Holandię w środowy wieczór i awansowała do finału Euro 2024.

Ollie Watkins, który nie grał w najwyższej lidze klubowej aż do 24 roku życia, zdobył decydującą bramkę w 90. minucie, dostarczając być może największy moment drużyny męskiej Anglii od 58 lat.

To już drugi finał Mistrzostw Europy z rzędu dla The Three Lions oraz pierwszy finał osiągnięty na obcej ziemi po przewadze gospodarstwa zarówno w 1966, jak i w 2021 roku.

Zwykle tak dumne z koloru żółtego, Dortmund był bezsprzecznie pomarańczowy przed rozpoczęciem meczu.

Strefa fanów w mieście była tak zatłoczona holenderskimi fanami, że obsługa nie wpuściła już nikogo. #EURO2024

Gdy wychodzi się z dworca kolejowego na poruszającą się ścianę pomarańczową

Gdy gra się rozpoczęła, nie minęło długo zanim Pomarańczowa Ściana miała co świętować.

Uderzenie 𝐮𝐧𝐛𝐞𝐥𝐢𝐞𝐯𝐚𝐛𝐥𝐞 Xavi Simons przynosi czystą radość Holendrom! ⚽️#Euro2024 | #NEDENG

😳⚡️ Niesamowite uderzenie Xaviego Simonsa, jego pierwsza bramka na Euro... i to przeciwko Anglii!

Pomimo siły, Jordan Pickford wydaje się, że mógł powstrzymać.

Wyrównująca bramka Anglii była prezentem.

Czy Dumfries miał pozwolić mu strzelić bez interwencji? Podejście do piłki było jedynym sposobem, aby zakłócić strzał Kane'a. Ludzie mówią o kontakcie, ale to sport kontaktowy, nie koszykówka. Kane oddał strzał i spudłował. Gra została zabrana.

Kane kopnął stopę Dumfriesa.To faul na korzyść Holandii.Skandaliczny rzut karny

Kane nie miał powodu, by zwracać uwagę, czy powinno to być uznanie, i skonwertował z determinacją.

Gareth to poczuł 😤#NEDENG

Anglia, a w szczególności Phil Foden i Kobbie Mainoo, ożywili się po tym.

Phil Foden był tak bliski zdobycia prowadzenia dla Anglii... dwa razy.Jedna bramka została wybita z linii. A drugie świetne uderzenie, podobne do bramki Lamine'a Yamala z wczoraj wieczorem, ale ta wraca od poprzeczki.

Kobbie Mainoo jest tak ważny dla #ENG, przerywając i przechwytując, inteligentnie używając piłki, przełamując linie i dobrze łącząc się z Fodenem. Piłkarskie doświadczenie Mainoo w futsalu, zwiększone dotknięcia i podejmowanie decyzji, na wystawie. 1-1 po pierwszej połowie #NEDENG #EURO2024

Żaden zawodnik na boisku nie zrobił więcej przechwytów ani kluczowych podań niż Kobbie Mainoo w pierwszej połowie #NEDENG | #Euro2024

Przerwa. IYKYK.

Ronald Koeman wezwał do wejścia Wouta Weghorsta na początku drugiej połowy.

WOUT WPADŁ NA BOISKO. Włącz Protokoły Dużego Mężczyzny.

"Mają najwyższy średni wzrost... spośród ludzi."

Anglia nie miała już takiego wigoru po przerwie.

Gareth Southgate dał Anglii suszarkę do włosów w przerwie po obrzydliwej grze atakującej, którą zaprezentowali w pierwszej połowie.

Po zdobyciu rzutu karnego Kane był poza tym wyraźnie cichy.

Czy Southgate próbuje udowodnić, że Anglia jest o wiele lepsza od innych drużyn, że może nawet wygrywać mecze z Kane'em na boisku? 🏴

Southgate znowu pozwala, by rzeczy bezczynnie przepływały. Kane pasażerem

Gol, który miał zapewnić zwycięstwo Bukayo Sakiemu, został anulowany z powodu wąskiego spalonego w sytuacji bramkowej.

Bukayo Saka myślał, że dał Anglii prowadzenie - ale zostało to unieważnione za spalony ❌Kilka zmian tuż po tym, gdy Kane i Foden zostali zastąpieni przez Palmera i Watkinsa. #NEDENG #BBCEuros #Euro2024

Foden miał swój najlepszy mecz, zmiana formacji go całkowicie zabiła i teraz został usunięty. Szkoda

Ollie Watkins był jednym z tych, którzy weszli na boisko. Ale dogrywka (znowu) wydawała się nieunikniona...aż...

CZY OLLIE WATKINS WYGRAŁ TO DLA ANGLII?! 🏴🏴🏴OLLIE WATKINS Z ASTON VILLA TO SUPERGWIAZDA STRZELANIA! 🤩🎯#Euro2024 | #NEDENG

🗣️ 'Powiedziałem Cole'owi Palmerowi, 'Dziś wchodzimy na boisko i ty mnie ustawisz.' 🔮Ollie to przewidział.#Euro2024 | #NEDENG

Podczas całej krytyki, to zmiennicy Southgate'a zdobyli zwycięstwo dla Anglii.

Dwóch zmienników Gareth Southgate'a ustawili zwycięską bramkę. Poprowadził ich do kolejnego finału! #BBCEuros #Euro2024 #NEDENG

Asysta: PalmerBramka: WatkinsSouthgate to geniusz. #EURO2024

Pierwsze dla mężczyzn Anglii, ale tak, to naprawdę jest wielki sukces dla historycznych flaków w piłce nożnej międzynarodowej.

Gareth Southgate becomes the first manager to take England to two major tournament finals.He is also the first to lead the team to a final outside of England. 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿👏

Finales de Inglaterra entre 1930 y 2016 (86 años): 1Finales de Inglaterra en sus 8 años con Southgate: 2See you in Berlin next Sunday.