4 rzeczy, których się nauczyliśmy z emocjonującej porażki Man City z Celtikiem w przedsezonowym meczu

25 Lipiec 2024 2702
Share Tweet

Manchester City rozpoczęło swoją kampanię przedsezonową we wczesnych godzinach środy, ponosząc wstrząsająca porażkę 4-3 z szkockimi mistrzami Celtikiem.

Bez liczby gwiazd międzynarodowych z powodu ich zobowiązań na Euro 2024 i Copa America, aktualny mistrz Premier League zaserwował fanom emocjonujące starcie z drużyną Brendana Rodgersa na Kenan Memorial Stadium w Karolinie Północnej.

Choć tacy zawodnicy jak Erling Haaland i Jack Grealish byli w akcji, to nie wystarczyło, aby zatrzymać zespół Pepa Guardioli przed porażką w ich pierwszym letnim meczu.

Oto cztery rzeczy, których dowiedzieliśmy się z przedsezonowego widowiska.

W pierwszym składzie City w Karolinie Północnej zabrakło doświadczonych zawodników. Haaland prowadził atak, podczas gdy znani zawodnicy z pierwszego składu, Grealish, Stefan Ortega, Oscar Bobb, Kalvin Phillips i Rico Lewis, również się znaleźli.

Biorąc pod uwagę brak jasnych alternatyw, norweski napastnik Haaland przejął opaskę kapitańską i był w centrum wydarzeń, rywalizując z bramkarzem Celtiku, Kasperem Schmeichelem, przez cały mecz.

Haaland ostatecznie wpisał się na listę strzelców w 57. minucie, by zostać zmienionym dziesięć minut później.

Ostatnie dwa lata były trudne dla Kalvina Phillipsa od kiedy przeszedł z Leeds United do Man City. Jego menedżer publicznie oznajmił, że nie jest zainteresowany tym pomocnikiem, który nie zdołał poprawić swojej gry podczas krótkiego wypożyczenia do West Ham United w drugiej połowie zeszłego sezonu.

Gdy zawodnicy takich kalibrów jak Rodri, Kevin De Bruyne, Mateo Kovacic, John Stones i Matheus Nunes jeszcze nie są dostępni po swoich międzynarodowych wycieczkach wcześniej tego lata, Phillips zaczął mecz obok 19-letniego Nico O'Reilly'ego w środku pola.

Reprezentant Anglii zakończył 22 z 26 podań, zanotował kilka przechwytów, ale nie dokonał żadnych interwencji i został zmieniony w przerwie meczu. Jego przyszłość leży poza Etihad Stadium, ale zobaczymy, który klub go zabierze.

Bobb już pokazał kibicom City fragmenty swojego niezaprzeczalnego talentu, między innymi kiedy doskonale kontrolował podanie De Bruyne'a i strzelił zwycięskiego gola przeciwko Newcastle United w styczniu.

Musi jeszcze poczekać na regularne szanse na występy, ale 21-letni zawodnik udowodnił, że jest gotowy na podwyższenie poziomu swojej gry występem w przegranej z Celtikiem.

Reprezentant Norwegii wyrównał wynik na 1-1 z bramką, której Schmeichel nie zdołał obronić, i asystował Maximo Perrone, wykonując genialne dryblingi wzdłuż skrzydła i precyzyjne podanie. Następnie dośrodkował piłkę, którą Haaland skierował do bramki stojąc z tyłu, dając wynik 3-3.

Podstawowy harmonogram międzynarodowy oznacza, że wielu zawodników City jeszcze nie dołączyło do zespołu przed nowym sezonem.

Obroncy Kyle Walker, Ruben Dias i Manuel Akanji byli wśród nieobecnych w środę, co oznacza, że szansę na grę otrzymali Josh Wilson-Esbrand, Luke Mbete-Tabu i Jahmai Simpson-Pusey. Pomocnik Perrone - jeden z wielu młodych zawodników City, na których warto zwrócić uwagę w tym sezonie - także zdobył bramkę po wejściu na boisko w drugiej połowie.

O'Reilly i Simpson-Pusey zadebiutowali w seniorskiej drużynie i liczą na więcej minut w kolejnym przedsezonowym spotkaniu City z AC Milanem w sobotę wieczorem.