Man Utd poznają druzgoczącą skalę kontuzji Leny Yoro i Rasmusa Hojlunda

02 Sierpień 2024 2068
Share Tweet

Przygotowania Manchesteru United do sezonu 2024/25 zostały pokiereszowane przez znaczące kontuzje Leny Yoro i Rasmusa Hojlunda, z francuskim obrońcą stojącym przed trzymiesięczną przerwą.

Młody środkowy obrońca był widziany na kijkach i z ochronną ortezą na stopie na bazie treningowej United przed zwycięstwem w meczu towarzyskim nad Realem Betis, po tym jak został zmieniony w poprzednim przegranym 2-1 meczu z Arsenalem na stadionie SoFi w Los Angeles.

Yoro nie powróci do gry przed końcem października, podczas gdy duński reprezentant Hojlund będzie pauzował sześć tygodni z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego nabytej w tym samym meczu. Według BBC Sport nie będzie dostępny do gry przed wrześniową przerwą reprezentacyjną.

Podczas gdy United odnotowali drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym pokonując Real Betis na stadionie Snapdragon w San Diego dzięki bramkom Marcusa Rashforda, Amada Diallo i Casemiro, menedżer Erik ten Hag musi zmartwić się o kondycję Rashforda, który opuścił boisko po godzinie gry.

Angielski reprezentant, który nie znalazł się w kadrze trenera Gareth'a Southgate'a na Euro 2024, wydawał się uszkodzić swoją kostkę i nie mógł kontynuować gry.

Sezon 2023/24 dla United został negatywnie zaintrygowany przez lawinę kontuzji, a takie gwiazdy jak Lisandro Martinez, Mason Mount i Luke Shaw były regularnie nieobecne w preferowanym składzie Ten Haga.

Czy kontuzja Yoro przyspieszy starania Czerwonych Diabłów o pozyskanie kolejnego środkowego obrońcy podczas letniego okna transferowego, pozostaje do zobaczenia. Obrońca Evertonu Jarrad Branthwaite był regularnie łączony z przeprowadzką na Stary Trafford, podobnie jak Matthijs de Ligt, który również cieszy się zainteresowaniem United.

Teraz będą próbowali zakończyć swój ostatni letni mecz towarzyski bez dodatkowych kontuzji. zmierzą się z rywalami z Premier League Liverpool wczesnym rankiem w niedzielę, przed walką z Manchesterem City w Tarczy Wspólnoty w następny weekend.