4 rzeczy, których się nauczyliśmy z zwycięstwa Liverpoolu w przedsezonowym meczu z Arsenalem

02 Sierpień 2024 1750
Share Tweet

Liverpool i Arsenal rozegrali emocjonujący mecz towarzyski przedsezonowy w Stanach Zjednoczonych, w którym The Reds zwyciężyli 2-1 na Lincoln Financial Field.

Wczesne bramki Mohameda Salaha i Fabio Carvalho dały drużynie Arne Slota dwubramkową przewagę w pierwszej połowie, podczas gdy Kai Havertz zdobył jedną bramkę dla Kanonierów tuż przed przerwą.

Podopieczni Mikela Artety nie zdołali wyrównać wyniku i przegrali w Filadelfii, ale oba zespoły zdołały uzyskać dobre minuty w nogach niektórych kluczowych zawodników przed nową kampanią.

Oto cztery wnioski ze spotkania w środę wieczorem.

Arsenal ugruntował swoją pozycję jako zdecydowanie najlepsza drużyna defensywna Premier League w drugiej połowie sezonu 2023/24.

Arteta zbudował potworną linię obrony, po której stronie nie chciałbyś się znaleźć, szczycąc się kilkoma obrońcami i pomocnikami o wzroście ponad sześciu stóp, którzy wykonają brudną robotę dla jego drużyny.

Ale dwóch kluczowych członków tej grupy - William Saliba i Declan Rice - wciąż jest na wakacjach, i chłopcze, to było zauważalne w meczu z Liverpoolem. Kibice Gunners musieli być w szoku, widząc, jak ich drużyna gorączkowo się wycofuje, by bronić otwartych przestrzeni, zamiast spokojnie wypełniać te luki.

I tak, to ogromny szok, że Arsenal nie wygląda tak dobrze bez dwóch swoich najlepszych zawodników, ale pokazało to ich kruchość, gdy usuniesz te liczby z obrazu. Podpisanie kontraktu z Riccardo Calafiorim powinno dać im większą elastyczność i głębię, przynajmniej.

Od kilku lat Harvey Elliott wygląda jak w domu, gdy zaczyna dla Liverpoolu.

Następnym krokiem jest zapewnienie sobie miejsca w wyjściowej jedenastce i nie tracił czasu, próbując zaimponować Slot tego lata.

Po grze jako wycofany napastnik w wygranym meczu otwarcia przeciwko Real Betis, Elliott powrócił tutaj do roli wysuniętego pomocnika, asystując przy obu golach Liverpoolu - w tym wybornym chwycie przy drugim golu Fabio Carvalho.

W wieku 21 lat Elliott należy do kategorii obiecujących zawodników z dużym doświadczeniem na najwyższym poziomie, a znany zawodnik, który się rozwija, taki jak Slot, musi cieszyć się szansą na ukształtowanie go w prawdziwą gwiazdę Premier League.

To dość powszechnie znany i poliszynela fakt, że Liverpool przeszukuje rynek transferowy w poszukiwaniu nowych opcji środkowych obrońców.

Jednak hierarchia The Reds powinna upewnić się, że ktokolwiek, kogo wybiorą, nie będzie lepszy od niektórych młodszych i obiecujących opcji, które już mają w swoich księgach.

Jarell Quansah cieszy się z tej wczesnej okazji, by zgłosić swoje roszczenia do Slot, podczas gdy Sepp van den Berg może być wart zatrzymania, a nie sprzedaży, jeśli będzie w stanie tak płynnie wypełnić lukę.

Jeśli Liverpool znajdzie czołowego środkowego obrońcę, który od razu będzie świetny, to z pewnością powinni rozważyć taki ruch. Jest trochę więcej do przemyślenia w odniesieniu do następnego pokolenia.

Mówiąc o następnym pokoleniu, zarówno Liverpool, jak i Arsenal są dobrze zaopatrzeni na nadchodzące lata.

Slot spełnił życzenia fanów, aby zobaczyć więcej Treya Nyoniego podczas ich tournée, a Arteta ostatnio dał dłuższe możliwości Ethanowi Nwaneriemu i Milesowi Lewis-Skelly'emu.

Mecze towarzyskie przed sezonem, gdy starsi gracze są jeszcze na luksusowym urlopie, zawsze pozwolą dzieciakom zajrzeć, oczywiście. Nie oznacza to jednak, że nie są to utalentowani gracze zasługujący na te minuty.